Někdo 13.komnatou "JE" a někdo jí "JEN" má.

19.11.2022

13. KOMNATA - to, co bolí, to kde jsou naše traumata, bolesti, ublížení nebo jen prostě tajemství, které máme, ale v tom případě vědomě vidíme, že něco není ok.

Když si vezmeme, že to tak je, tak si pojďme vzít dva lidi. Dalajláma a třeba Bushe.

Tito dva lidé tu jsou, existují a něco pro tento svět udělali. Ať v dobrém či špatném.

Jeden šíří lásku do celého světa, respekt, úctu a druhý ovlivní masu lidí a jde zaútočit na nějaký stát. Tím myslím lež, že Irák má zbraně hromadného ničení.

A nyní si představme, že jeden a druhý se nyní vyjádří k nějaké otázce, která je palčivá. Ono už jen to, že si pokládáme otázky, tak tím ovlivňujeme kvalitu našeho života. Je tedy špatné, že si je klademe a chceme věcem porozumět? (To samozřejmě neznamená, že nemůžeme být ve stádiu, kdy si dovolíme jim neporozumět, ale pouze je přijmout. Ale cesta každého z nás je jiná a proto se dotazovat přece je základní potřeba člověka)

Hypoteticky řeknou, že feminismus je už too much.

Dalajláma to řekne proto, že je smutný z toho, kam to západní civilizace dotáhla a je si vědom toho, že kde je extrém, tak musel přijít další extrém a to je energie boje. Ale energie boje je také špatně. Ale je to pochopitelné a buďme za to vděční. Jen by bylo krásné, kdyby to nebylo v extrému toho, že tam není respekt jako by si představoval. JE TAM TEN BOJ a KDE JE BOJ, tam není respekt. Ale hlavním cílem toho člověka je harmonie, láska a respekt a může to říct nešťastně a sesype se na něj kritika.

A to samé řekne Bush, který zabil vědomě mnoho lidí a chce nahnat politické body a je mu úplně jedno, co to znamená a jestli k tomu povede diskuzi pro ozdravení společnosti.

A teď, kdo by to mohl víc slíznout? Ten, který škodí a je 13. komnatou plně nebo ten, který má nějaké slabosti jako každý z nás a třeba ho to vnitřně mrzí a chtěl by společnost, který je láskyplná, respektující, tolerantní?

Asi dostane čočku Dalajláma, že on si to nemůže dovolit, protože on je nějaký. Dle koho? Dle jakého měřítka? Dle mé domněnky?

Ale to je blbost, každý máme své slabé stránky, bolesti, smutky, pády a jsme nedokonalí. A přesto třeba dělá zázraky, léčí, vyhrává medaile, které jsou asmostatně bez přesahu k ničemu, mluví, je odvážný.

TO SAMO BY MĚLO BÝT VYVÝŠENO NAD NĚJAKÝ VÝROK. A pokud mi ten výrok není milý, tak ho doopravdy otevřít. Přímo s tím člověkem.

Zeptat se ho. Už přestává fungovat členění na oběť a viník. Už jsme tvůrci. Pokud milujeme život, tak to děláme pro celý život, ne pro sebe či tebe. Pro celek.

Co to začít vnímat? Začít vnímat ty, kteří si toto zaslouží a být jim zrcadlem. Ale láskyplným zrcadlem. I když řeknou něco, co mě bolí.

Nebo máte pocit, že jste bez chyby, že vy neuděláte něco špatně? A chtěli byste být za to pranýřováni, kdybyste si to dovolili říct nahlas?

A teď si sáhněte do svědomí a řekněte si, zda děláte pro společnost to, jako ten, kterého kritizujete. Pokud ano, tak jsme oprávněni víc do toho kecat, pokud ne, tak ten kámen neházejte. Protože nevíte. Neví nikdo, ale ten, který "prospívá" vnímá víc, tak to je.

Jak tedy má dle Vás komunikovat člověk, kterého pudí ta potřeba harmonie celku a potřeba toho, aby tu byla svoboda?

Přemýšleli jste někdy nad tím?

Nacítili jste si někdy energie různých lidí v ČR a řekli jste si: "Jo, tenhle člověk je opravdový, přestože vím, že má některé stránky, které třeba nemusím, ale respektuji ho a obdivuji ho".

Byl to Hašek, Novotný, nějaká ovarová hlava z té party ve vládě nebo to byl třeba Lukáš Pollert, který doopravdy dělá prospěšnou věc? Nebo řada dalších, kteří kolem Vás jsou, ale my je nevidíme.

Článek z 8.8.2021, kdy jsem přecházel pod jiný web, ale chci to sem postupně dávat.

#silahotentota

© 2020 Hotentot. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!