Nesmějme se "nepříteli" aneb dělal to bývalý premiér Babiš schválně? 

18.12.2022

Mám málo času sledovat dění v politice, ale vyskakuje na mě neznalost Andreje Babiše při návštěvě studentů ve škole. Kromě toho, že by mě zajímalo, zda je toto video pravdivé, tak kdyby pravdivé bylo, nemáte pocit, že to je to vše z jeho strany uděláno schválně?

Už roky vidíme, že cílová skupina bývalého premiéra je targetovaná úplně dokonale. Hraje na vlastnosti, které jsou jim blízké. Nevole k druhému, závidění, ublíženost a hlavně ne moc velká vzdělanost. Není to o moc jiné než voliči Okamury, ale ti jsou ještě agresivnější.

Co takové lidi naštve nejvíc? Když jim tyto vlastnosti kritizujeme na veřejnosti, ukazujeme jejich nedostatky. To nakonec vadí každému, ale jen zarputilí extremisti, a la fotbaloví chuligans, si budou brát tyto věci osobněji než lidé, kteří jsou sečtělí a světa znalí.

Víme, že cílová skupina našeho bývalého premiéra nezná tyto dvě slova a určitě podle nic nebude vyhledávat své voliče. Proč by tedy, v případě této prezidentské kampaně, řešili, zda se někdo bude smát?

Podle mě, čistě dojmologicky, pocitově a s pár znalostmi, které mám, je to zase další krok, či úhybný manévr, aby tento prezidentský kandidát došel tam, kam potřebuje. Jeho soupěři a hlavně ten, který se zdá největší, což je Danuše Nerudová, je stejně slabá s její historií, jako v minulosti pro M. Zemana prof. Drahoš. Nemá žádné "přičinění" z minulosti, je to zatím zvenčí vynikající produkt. Určitě pro republiku úžasnější volba, i když právě zase jen je to volba, protože nechceme toho nejhoršího, a proto budeme volit dostatečného.

Gen. Pavel je otazníkem díky pověsti, což je s porovnáním s AB paradoxní. Ale i tento malý "škraloup" pomáhá AB tvořit skupinu ublíženců, kteří se pak postaví v druhém kole proti tomu kandidátovi (jakémukoliv v tuto chvíli), který je pro republiku vhodnější a hlavně nemá zatížení, které náš bývalý ministr má.

Nečetl jsem knihu Umění války, ale asi budu muset, abych zjistil, zda je toto přemýšlení pravda či ne.

Už v jednou úžasném českém filmu bylo řečeno, že je lepší třídní nepřítel než angažovaný blbec. Nezapomeňme, že tento kandidát má obě tyto signifikantní schopnosti/vlastnosti a přestože se může zdát nevzdělaný, tak určitě bude mazaný a lidi kolem něj si vydělají vellikánské peníze a výhody. A za to už se dá sehnat parta schopných, která ví, co dělá. Proto už ho znají natolik dobře, že by nedovolili, aby toto udělal schválně.

Proto nepodceňujeme druhého a pokud se chceme smát, tak se smějme potichu. Zastavme se a podivejme se z nadhledu, zda to není jen tah na šachovnici, který je promyšlený na deset tahů dopředu.

Protože pak budeme mít čas promyslet ten náš tah. Není třeba vyhrát něco za 90 minut, není to sprint. A to, co se může díky naší nevědomosti napáchat zvolením právě AB je fatální a ničivé pro několik budoucích generací.

No, dalo by se psát dál, a sypat argumenty, ale je to vůbec potřeba?

#silahotentota #jakechcescesko ? #jakychcessvet ?

© 2020 Hotentot. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!