Legitimita vs legalizace. Kdo má tu oprávněnost rozhodovat o celé populaci?

10.06.2021

Celý tento post je napsán proto, abychom se zamysleli a začali diskutovat.

 Diskuze je v dnešní době to nejmíň, co se tady děje. Stejně tak je to o získávání nových názorů a naučit se co nejméně osobně brát to vše, co k nám přichází. Proto píšu něco, na to bych chtěl vaše názory a hlavně bych chtěl spolupráci. Chtěl bych svět a Česko takové, abychom více byli a nehonili se pouze za nesmyslnými pozlátky. Ale dost úvodu, teď něco k zamyšlení...já jsem se zamyslel také díky tomu, že jsem mohl diskutovat o životě s paní profesorkou Hogenovou, s kterou jsme tento pátek 11.6.21 ve 12:00 vydali rozhovor na youtube Jaké chceš Česko.

Nestačí nám pohled do historie? Je pravda, že v historii bylo vše asi více viditelné, nebyla to však neviditelná agresivní reklama a propaganda jako je to v dnešní době od velkých technologických firem. 

Bylo to strašné, bylo to ale viditelné. Teď si ale myslíme, že vše je ok, ale není. Postupně se do nás vrývají názory, které ani nevíme, proč je najednou máme.

Ale nakonec víme. Je to pravděpodobně díky naší pohodlnosti. Je to díky potřebě mít tu jistotu, co se stane v budoucnosti. 

Protože čeho se bojíme? Budoucnosti. Proto se i pojistíme na život:)

Proto potřebujeme budoucnost dostat pod svojí kontrolu. Na to jsou výzkumy. Velkých firem. Ministerstva to také dělají. Ta budoucnost není přicházení bytí k nám, ta budoucnost je to, co bylo vypočítáno, aby k nám přišlo.

Proto nesleduji zprávy, nezajímají mě, protože v nich jsou většinou lidé, kteří se, vlastně a teď to přeženu, jako by to bylo z katastrofického filmu, snaží napodobit (doufám, že neúspěšně) pana Eichmanna. Jak ti herci, tak ti, kteří to natáčejí.

Víte, co prý zjistili, když se tohoto pána ptali na to, jak je možné, že vyvraždil miliony židů?

Pro něj to bylo jasné, bylo to legální. Byl to příkaz. Trochu jako bychom tu zopakovali Milgramův pokus. Prostě pokud mám strach a je tu autorita, udělám vlastně skoro cokoliv. 

A tak legalita převládne nad legitimitou. Nad tím, co je vlastně oprávněnost.

Proč? Protože nikdo není oprávněn zabít jiného člověka. Udělat z něj číslo. Ale to se stalo. Tím, že se z člověka udělal předmět. Stejně jako v případě topmanagera, profi sportovce nebo obrázků předmětů na eshopech. To nejsou už věci, to jsou předměty a v tom je velký rozdíl.

A nyní se to může stát znovu. Tím, že donutím a zmanipuluji lidi strachem z něčeho, co tak horké není tak, že se dobrovolně rozhodnou pro něco, co by normálně třeba neudělali.

Teď a to s veškerým respektem. Třeba očkování. Každý má právo se nechat naočkovat. Ať se naočkuje kdokoliv, je to jako s kuřáky, kterým bylo jedno, že tím můžou v barech obtěžovat jiné lidi.

Ok, dělejme to, je to naše rozhodnutí, i když ti zdraví nás potom budou podporovat až budeme nemocní. Pořád je to ok, až tak pomoci chceme bližnímu svému. Věřím v lidstvo a dobro víc a proto zdraví přeji všem, i těm, kteří si ho očividně ničí.

Ale zpět k tomu očkování. Kdo určil to, že ti, kteří se naočkovat nenechají, tak budou na "okraji" společnosti a budou perzekuováni?

Nemluvím, zda to je či není dobře pro organismus, osobně věřím, že mému tělu neublíží ani mu nepomůže žádná vakcína.

Jediné, co mi může ublížit a může to ublížit i ostatním je strach a stres.

A pak na vyšší úrovni ztráta svobody. A tohle je směr, kdy se najednou někdo rozhodl, že bude ovlivňovat všechny taky na této úrovni, na úrovni svobody.

Ne pouze to, že to využije k materiálnímu obohacení, což už udělalo velké množství ve velkém, ale také ovlivní životy celé populace tím, že rozhodne za ně, co si nechají do svého těla vpravit.

Pokud si necháme takové chování líbit a neřekneme a dost, tak se může stát, že tu doopravdy za pár let budeme mít dílo od George Orwella 1984 v realitě. 

A v čem říct dost? 

Hlouposti.

A ukřivděnosti spojenou s totálním nerespektováním lidských práv. 

Těm, kteří nejsou kompetentní, což jsou teď ve vládě všichni. Tomu, aby přijmuli zodpovědnost za to, co udělali ať dobře či špatně a stejně tak slávu. Ale to oni neumí, přijímají jen to, co chtějí. 

I přírodu jsme si podmanili. Stejně tak jako všechna hospodářská zvířata. Stejně tak novodobé otroky, kteří jsou vykořisťováni ve velkém.

Žijeme v bublině, kdy se jenom bojíme o naše jistoty, které tu pro nás vytvořili naše minulé generace po válce. My jsme si žádnou nejistotou neprošli, proto máme pocit, že máme na všechno právo.

Ale my nemáme právo na nic. My máme právo pouze na to, za co si budeme sami zodpovídat.

Sami zodpovídat za naše zdraví a máme být vděční za to, že můžeme jít k doktorovi klasické medicíny v případě, že jsme to "dotáhli" až do stavu, že si neumíme sami pomoci.

Ale základem by mělo být to, že si umíme sami pomoci. Jsme kompetentní nejen na vedoucí pozici v práci, kde často hrajeme hry, ale hlavně jsme kompetentní za naše tělo, zdraví a to, jak se chováme k našim blízkým. To už se moc obehrát nedá.

Pak, až pak, bychom měli mít možnost promlouvat a rozhodovat o jiných.

Takže ten, kdo má pocit, že má čisto. Možná spíš, že nezhřešil, jak to bylo v tom příběhu, kdy chtěli ukamenovat ženu, která zesmilnila, ale pak si každý uvědomil, že všichni máme nějaké máslo na hlavě.

Až si toho uvědomíme, až si nalejeme čistého vína, sami sobě a těm ostatním. Až pak jsme připraveni spolupracovat.

Jsm(t)e připraveni? Řeknete prosím, že ano:-)

#mluvimeotom #jakechcescesko ? #jakychcessvet ? #slusnostsivzitnenechame #silahotentota #ženy #zeny #osobnírozvoj #davejber

© 2020 Hotentot. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!